Kategorie
Szukaj

Gładzie w Tychach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Tychach

Wykończenia Wnętrz -Remonty Budowlane

16 opinii
Gładzie Tychy

Firma działa na obszarze Tychów i oferuje szerokie spektrum usług z zakresu profesjonalnego gładzi. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Usługi Remontowo-Budowlane Łukasz Węgrzyn

42 opinie
Usługi Remontowo-Budowlane Łukasz Węgrzyn - Fantastyczne Położenie Gładzi Tychy

Po prostu zleć zadanie położenia gładzi specjalistom firmy Usługi Remontowo-Budowlane Łukasz Węgrzyn z miejscowości Tychy. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. Na terenie Tychów są w ścisłej czołówce. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Perfekcyjne Gładzie Gipsowe Tychy

8 opinii
ZRB BUDEX - Perfekcyjne Gładzie Gipsowe Tychy

Nadal szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Trafiłeś w dobre miejsce - ZRB BUDEX jest do Twoich usług. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

Styldom

13 opinii
Styldom - Porządne Gładzie Gipsowe Tychy

Jesteś zdania, że porządne gładzie gipsowe to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy posłużą radą i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Wykończenia wnętrz Krzyś-Art Krzysztof Włodarczyk

3 opinie
Wykończenia wnętrz Krzyś-Art Krzysztof Włodarczyk - Rewelacyjne Gładzie Na Mokro Tychy

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od gładzi na mokro? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Wykończenia wnętrz Krzyś-Art Krzysztof Włodarczyk. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

M4 Wykończenia Wnętrz Mariusz Śliwka

1 opinia
M4 Wykończenia Wnętrz Mariusz Śliwka - Rewelacyjne Położenie Gładzi Tychy

Dokonaj najlepszego wyboru i zleć swoje zadanie tym zawodowcom w kwestii położenia gładzi z Tychów. Przedzwoń jeszcze dzisiaj.

Rafał Nowak

9 opinii
Rafał Nowak - Znakomite Gładzie Gipsowe Tychy

Potrzebujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Trafiłeś w dobre miejsce - Rafał Nowak jest do Twoich usług. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Bud-Dex

2 opinie
Bud-Dex - Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Tychy

Firma Bud-Dex oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Tychy oraz przyległych powiatów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Roberto

8 opinii
Roberto - Pierwszorzędne Kładzenie Gładzi Tychy

Zleć zadanie pierwszorzędnego kładzenia gładzi specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Tychów i sąsiednich powiatów. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - sprawdź!

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi w Tychach

2 opinie
BART-BUD - Najwyższej Klasy Położenie Gładzi w Tychach

Szukasz ekspertów od najwyższej klasy położenia gładzi w miejscowości Tychy lub w pobliskim rejonie? Zarezerwuj termin!

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Tychach (17)

Położenie gładzi, do 100m², Tychy

Chcesz znaleźć zlecenia jako solidny profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

2023-03-09 do 2023-03-17

 • Tychy

Solidne Gładzenie Ścian Tychy

Potrzebujesz zleceniodawcy jako specjalista od solidnego gładzenia ścian w miejscowości Tychy lub na terenie Tychów? Wybierz numer i prześlij ofertę.

2023-03-08 do 2023-03-16

 • Tychy

Położenie gładzi, 40m², Tychy

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 40m² Informacje dodatkowe: Gładź na mokro Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-03-08 do 2023-03-16

 • Tychy

Perfekcyjne Gładzie Tychy

Ten Klient uważa, że perfekcyjne gładzie to nieprosty temat. Napisał zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 36m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-02-22 do 2023-03-02

 • Tychy

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 30m², Tychy

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 30m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Tychy

Szukam firmy na szpachlowanie, 25m², Tychy

Ten Zleceniodawca potrzebuje profesjonalistów od gładzi. Napisał zlecenie o treści - Szukam firmy na szpachlowanie, 25m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2022-11-16 do 2022-11-24

 • Tychy

Dam zlecenie na położenie gładzi, 60m², Tychy

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 60m² Informacje dodatkowe: Usługa wykonania gładzi na skosach poddasza razem ze spoinowaniem.oraz wklejaniem narożników. Term...

2022-10-16 do 2022-10-24

 • Tychy

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi Tychy

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-10-04 do 2022-10-12

 • Tychy

Perfekcyjne Gładzenie Ścian

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na perfekcyjne gładzenie ścian w rejonie Katowic i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 10m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej profesjonalnej firmy. Skontaktuj się z nimi już teraz i prześlij ofertę.

2022-12-09 do 2022-12-17

 • Katowice

Solidne Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 6000m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-02 do 2023-03-10

 • Katowice

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 60m², Katowice

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 60m² Informacje dodatkowe: stan deweloperski Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-01-20 do 2023-01-28

 • Katowice

Profesjonalne Kładzenie Gładzi

Poszukujesz klienta jako ekspert od profesjonalnego kładzenia gładzi w miejscowości Katowice lub na terenie Katowic? Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2022-11-16 do 2022-11-24

 • Katowice

Wyjątkowe Gładzenie Ścian

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i świadczysz usługi z zakresu gładzenia ścian odpowiedz na zapytanie ofertowe, które ma treść - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m² i zostało napisane przez pewnego Konsumenta. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

2023-02-13 do 2023-02-21

 • Katowice

Perfekcyjne Położenie Gładzi Tychy

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 20m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-03-11 do 2023-03-19

 • Katowice

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, do 100m², Katowice

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-27 do 2023-03-07

 • Katowice

Szukam firmy na szlifowanie ścian, sufitów, do 100m², Katowice

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-09-09 do 2022-09-17

 • Katowice

Doskonałe Gładzie

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 300m² Informacje dodatkowe: Gładż malowanie Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-12-15 do 2022-12-23

 • Katowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty