Kategorie
Szukaj

Gładzie w Tychach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 730 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Tychach

House-Remo

24 opinie
Gładzie Tychy

Firma działa na obszarze Tychów i oferuje szerokie spektrum usług z zakresu profesjonalnego gładzi. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Damont

22 opinie
Damont - Fantastyczne Położenie Gładzi Tychy

Po prostu zleć zadanie położenia gładzi specjalistom firmy Damont z miejscowości Tychy. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. Na terenie Tychów są w ścisłej czołówce. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Perfekcyjne Gładzie Gipsowe Tychy

4 opinie
DawPro - Perfekcyjne Gładzie Gipsowe Tychy

Nadal szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Trafiłeś w dobre miejsce - DawPro jest do Twoich usług. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

Pat-Rem

4 opinie
Pat-Rem - Porządne Gładzie Gipsowe Tychy

Jesteś zdania, że porządne gładzie gipsowe to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy posłużą radą i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Zbigniew Pawliczek Usługi Ogólnobudowlane

2 opinie
Zbigniew Pawliczek Usługi Ogólnobudowlane - Rewelacyjne Gładzie Na Mokro Tychy

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od gładzi na mokro? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Zbigniew Pawliczek Usługi Ogólnobudowlane. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Extremo

2 opinie
Extremo - Rewelacyjne Położenie Gładzi Tychy

Dokonaj najlepszego wyboru i zleć swoje zadanie tym zawodowcom w kwestii położenia gładzi z Tychów. Przedzwoń jeszcze dzisiaj.

DAN-PRO

1 opinia
DAN-PRO - Znakomite Gładzie Gipsowe Tychy

Potrzebujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Trafiłeś w dobre miejsce - DAN-PRO jest do Twoich usług. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Profesjonalne Remonty Tychy

51 opinii
Profesjonalne Remonty Tychy - Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Tychy

Firma Profesjonalne Remonty Tychy oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Tychy oraz przyległych powiatów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

ZRB BUDEX

9 opinii
ZRB BUDEX - Pierwszorzędne Kładzenie Gładzi Tychy

Zleć zadanie pierwszorzędnego kładzenia gładzi specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Tychów i sąsiednich powiatów. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - sprawdź!

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi w Tychach

13 opinii
Styldom - Najwyższej Klasy Położenie Gładzi w Tychach

Szukasz ekspertów od najwyższej klasy położenia gładzi w miejscowości Tychy lub w pobliskim rejonie? Zarezerwuj termin!

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Tychach (15)

Najlepsze Kładzenie Gładzi Tychy

Zrealizuj zlecenie najlepszego kładzenia gładzi o treści "Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 40m²", jako profesjonalista z miejscowości Tychy. Przekonaj klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że na terenie Tychów jesteś w ścisłej czołówce. Już teraz określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-11-15 do 2023-11-23

 • Tychy

Najlepsze Gładzie Tychy

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: Gładź przy oknie i drzwiach balkonowych w dwóch pomieszczeniach oraz przy oknie przy klatce schodowej Powierzchnia prac: 10m² Informacje dodatkowe: Położenie gładzi szpach...

2023-11-06 do 2023-11-13

 • Tychy

Dam zlecenie na położenie gładzi, 301-500m², Tychy

Zrealizuj zlecenie dotyczące wysokiej klasy kładzenia gładzi od sprawdzonych zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Tychów lub okolicy. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Tychy

Wysokiej Klasy Położenie Gładzi Tychy

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-11-25...

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Tychy

Zapytanie o położenie gładzi, 301-500m², Tychy

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Tychy

Szukam firmy na położenie gładzi, 40m², Tychy

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 40m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-20 do 2023-06-28

 • Tychy

Szukam firmy na położenie gładzi, 300m², Wyry

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 300m² Informacje dodatkowe: Wykonanie gładzi oraz szlifowanie. Dom parterowy 120m2 w miejscowości Wyry pow. Mikołów. Termin rozpoczęcia pra...

2023-05-31 do 2023-06-08

 • Wyry

Położenie gładzi, 64m², Katowice

W dalszym ciągu jesteś w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Katowice

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 1001-2000m², Katowice

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 1001-2000m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-09-04...

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Katowice

Najlepsze Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 1001-2000m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Katowice

Pierwszorzędne Gładzie

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Szukam firmy na położenie gładzi, 4000m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie gładzi daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Katowice

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Katowice

Pierwszorzędne Gładzie

Przygotowanie gładzi dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Szukam firmy na szlifowanie ścian, sufitów, 15m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Pokaż wyjątkową propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt jak najszybciej.

2023-11-03 do 2023-11-11

 • Katowice

Doskonałe Gładzenie Ścian Tychy

Potrzebujesz klienta jako fachowiec od doskonałego gładzenia ścian w miejscowości Katowice lub w okolicznych miastach? Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-11-27 do 2023-12-05
dodano 6 dni temu

 • Katowice

Wyjątkowe Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 10002m² Informacje dodatkowe: do położenia gładź oraz szlifowanie na klatce schodowej oraz z mieszkaniach ok. 1000m2, malowanie klatki s...

2023-06-06 do 2023-06-09

 • Katowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty