Kategorie
Szukaj

Gładzie w Siemianowicach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 308 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Siemianowicach Śląskich

House-Remo

24 opinie
Gładzie Siemianowice Śląskie

Właśnie wybierasz wartego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? House-Remo z Siemianowic Śląskich jest na to skuteczną metodą. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Wyrychtowane.pl

10 opinii
Wyrychtowane.pl - Najlepsze Gładzie Gipsowe Siemianowice Śląskie

Jeśli nadal poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych to skorzystaj z kwalifikacji Wyrychtowane.pl. Siemianowice Śląskie i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zapraszamy do kontaktu.

Perfekcyjne Gładzie Szpachlowe

3 opinie
Bridge - Perfekcyjne Gładzie Szpachlowe Siemianowice Śląskie

Zrealizowanie gładzi szpachlowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Bridge ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Staranne Gładzie Na Mokro w Siemianowicach Śląskich

137 opinii
Detalis - Staranne Gładzie Na Mokro w Siemianowicach Śląskich

Wykonanie gładzi gipsowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. Detalis ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Najlepsze Gładzie Szpachlowe

9 opinii
Jacek Rajnicki - Najlepsze Gładzie Szpachlowe Siemianowice Śląskie

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od gładzi szpachlowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Jacek Rajnicki. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

Extremo

2 opinie
Extremo - Znakomite Gładzie Gipsowe Siemianowice Śląskie

Potrzebujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Trafiłeś w dobre miejsce - Extremo jest do Twoich usług. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Siemianowice Śląskie

3 opinie
K.S.Complex S.C. BARTOSZ SOPEL, ANNA SOPEL - Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Siemianowice Śląskie

Wciąż szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Powierz tę kwestię specjalistom z K.S.Complex S.C. BARTOSZ SOPEL ANNA SOPEL. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Jeśli chcesz poznać dokładną wycenę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Doskonałej Jakości Gładzie Na Mokro

4 opinie
DONAR Marcin Mróz - Doskonałej Jakości Gładzie Na Mokro Siemianowice Śląskie

Właśnie wybierasz godnego zaufania specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? DONAR Marcin Mróz jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się od razu - warto.

Staranne Gładzie Gipsowe Siemianowice Śląskie

2 opinie
IREMIA - Staranne Gładzie Gipsowe Siemianowice Śląskie

Według Ciebie staranne gładzie gipsowe to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - sprawdź!

Raf Usługi Remontowo -Budowlane

2 opinie
Raf Usługi Remontowo -Budowlane - Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Siemianowice Śląskie

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Raf Usługi Remontowo -Budowlane. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Siemianowicach Śląskich (15)

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi Siemianowice Śląskie

Pragniesz znaleźć Klienta jako warty zaufania specjalista z zakresu najwyższej klasy położenia gładzi z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-11-29 do 2023-12-07
dodano 12 godzin temu

 • Siemianowice Śląskie

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 48m², Siemianowice Śląskie

Potrzebujesz zleceniodawcy jako ekspert od wysokiej klasy gładzenia ścian w rejonie Siemianowic Śląskich lub w pobliskim rejonie? Zaprezentuj wyjątkową ofertę temu Klientowi - zadzwoń niezwłocznie.

2023-10-09 do 2023-10-14

 • Siemianowice Śląskie

Staranne Gładzie Siemianowice Śląskie

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako dobra firma od gładzi poszukujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o położenie gładzi, 50m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z miejscowości Siemianowice Śląskie z pewnością udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Wybierz numer jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

2023-09-02 do 2023-09-10

 • Siemianowice Śląskie

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-300m², Siemianowice Śląskie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Siemianowice Śląskie

Doskonałe Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 25m² Informacje dodatkowe: Kuchnia z sufitem Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-06 do 2023-08-14

 • Siemianowice Śląskie

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m², Siemianowice Śląskie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-08 do 2023-07-16

 • Siemianowice Śląskie

Położenie gładzi, 35m², Chorzów

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-31 do 2023-08-08

 • Chorzów

Szukam firmy na położenie gładzi, 80m², Chorzów

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: Na działce Powierzchnia prac: 80m² Informacje dodatkowe: Domek na rod Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-25 do 2023-11-02

 • Chorzów

Zlecę położenie gładzi, 205m², Będzin

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 205m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie gładzi 205m ścian i sufitów w Będzinie, mieszkanie w stanie deweloperskim. Proszę o wycenę z materiałem...

2023-06-26 do 2023-07-04

 • Będzin

Doskonałej Jakości Gładzie

Zrealizowanie gładzi dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-07-05 do 2023-07-13

 • Będzin

Położenie gładzi, 64m², Katowice

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Dłużej nie czekaj i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Katowice

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 1001-2000m², Katowice

Wykonaj zlecenie dotyczące wyjątkowego położenia gładzi od wiarygodnych zainteresowanych daniem pracy na terenie Katowic. Zaproponuj termin już teraz!

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Katowice

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi Siemianowice Śląskie

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Zapytanie o położenie gładzi, 1001-2000m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Katowice

Szukam firmy na położenie gładzi, 4000m², Katowice

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 4000m² Informacje dodatkowe: Do wykonania gładzie w budynku wielorodzinnym. Mieszkania, holle mieszkalne, klatka schodowa. Zakres do ust...

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Katowice

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający kładzenie gładzi są rzetelni. Skontaktuj się z nim jako profesjonalista od kładzenia gładzi. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Katowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty